فلش چت – چت – فارسی چت – چت روم – میهن چت

چت روم – چت – فارسی چت – فلش چت – میهن چت

چت روم یا گپ سرا یا  اتاق گفتگو و فارسی چت (به انگلیسی: Chat room) به فضای مجازی ای گفته می‌شود که افراد در آن با هم ارتباط برقرار می‌کنند. نرم‌افزار فلش چت روم یکی از نرم‌افزارهای پرطرفدار برای چت در چت روم‌ها بود که توسط شرکت فلش چت طراحی شده بود. فلش چت از تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۴ چت روم‌های خود را تعطیل کرده‌است و دیگر نسخه های جدیدی در این سایت دیده نمی‌شود.

چت روم‌ به مرور زمان پیشرفته تر شدند و از آن چت روم‌های ابتدایی و ساده تبدیل شدن به چت روم‌هایی با امکانات زیاد که فراتر از چت کردن هستند.چت‌روم‌ها این امکان را به شما می‌دهند که به صورت ناشناس وارد چت شوید بدون اینکه از شما شماره تلفن یا ایمیل بخواند شما میتوانید به صورت ناشناس با افرادی از سرتاسر دنیا چت و تبادل نظر کنید.

چت روم فارسی

اصطلاح “اتاق چت” یا “چت روم”، عمدتا برای توصیف هر نوع کنفرانس همزمان، گاهی اوقات حتی کنفرانس ناهمزمان استفاده می شود. بنابراین، اصطلاح چت روم میتواند به معنای هر تکنولوژی از چت آنلاین در زمان واقعی و تعامل آنلاین با دیگران (به عنوان مثال، انجمنهای آنلاین) به محیطهای اجتماعی گرافیکی کاملا جامع باشد.استفاده اولیه از یک چت روم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات از طریق متن با گروهی از کاربران دیگر است.